Udostępnij ten wpis

Konferencja prasowa Bronisława Komorowskiego, popierającego warszawskich kandydatów ugrupowań opozycji demokratycznej.

W czwartek 12 października odbyła się konferencja prasowa Bronisława Komorowskie z udziałem Anny Radwan-Röhrenschef, kandydatki do Sejmu z Polski 2050 Szymona Hołowni i Michała Szczerby poseł na Sejm z Koalicja Obywatelska. Podczas konferencji Bronisław Komorowski wyraził swoje poparcie dla kandydtaów do Sejmu RP.

„Zawarliśmy z żoną +pakt małżeński+, że oddamy nasze głosy na kandydata uzgodnionego w ramach paktu senackiego opozycji demokratycznej tu, w Warszawie. Obok mnie stoją kandydaci, na których zamierzamy głosować, pozostawiając elementem tajemnicy małżeńskiej, kto na kogo zagłosował” – powiedział były prezydent.

„Chcielibyśmy w ten sposób pokazać, że warto zadbać o jak najlepszy wynik Koalicji Obywatelskiej, a jednocześnie o gwarancję dobrego wejścia do parlamentu Trzeciej Drogi i jej kandydatów”

Bronisław Komorowski dodał, że zależy mu na tym, aby te dwa środowiska potrafiły ze sobą współpracować, także w okresie powyborczym.

Podkreślił, że wybory w niedzielę są szczególne, ponieważ „dokonujemy ważnego wyboru na rzecz Polski”. „Polski, którą kiedyś ja budowałem i starałem się o nią walczyć. Polski demokratycznej, niepodległej, wolnorynkowej i o orientacji jednoznacznie prozachodniej. Dla mnie te wybory są potwierdzeniem tej drogi, którą poszliśmy w 1989 roku” – zaznaczył Bronisław Komorowski.

źródło: www.wnp.pl