Udostępnij ten wpis

Bronisław Komorowski uczestniczył w uroczystości nadania alei parkowej imienia Olgi Krzyżanowskiej w Parku Tadeusza Mazowieckiego

Bronisław Komorowski uczestniczył w uroczystości nadania alei parkowej imienia Olgi Krzyżanowskiej w Parku Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie.
Imię lekarki, działaczki Solidarności oraz posłanki i senatorki Olgi Krzyżanowskiej otrzymała w poniedziałek, 9 października, aleja w Parku Tadeusza Mazowieckiego w okolicy ul. Myśliwieckiej. Dama polskiego parlamentaryzmu została uhonorowana na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy z 31 sierpnia br.

W pełni się zgadzam z tą piękną opinią, że Olga była damą polskiego parlamentaryzmu. Ale była kimś więcej – osobą, która nadawała charakter polskiemu parlamentaryzmowi z czasów, kiedy w nim mieściła się kultura osobista. I klasa, widoczna w zachowaniu – zarówno w Sejmie, jak i poza nim. Było w niej coś z politycznej elegancji, co zobowiązywało także innych do równie eleganckiego zachowania. Dlatego warto marzyć, że jeszcze wrócą takie postawy i takie postaci jak Olga Krzyżanowska, z całą jej kulturą i umiejętnością zachowywania się z klasą, co bardzo potrzebne Polsce – mówił były prezydent RP Bronisław Komorowski.

W poniedziałkowej uroczystości udział wzięli również: przewodnicząca Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy Anna Nehrebecka-Byczewska, Magdalena Krzyżanowska-Mierzewska – córka Olgi Krzyżanowskiej, były prezydent stolicy Marcin Święcicki, były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, przedstawiciele Rady m.st. Warszawy, władze dzielnicy Śródmieście, opozycyjni przyjaciele Olgi Krzyżanowskiej oraz jej współpracownicy.

źródło i zdjęcie: um.warszawa.pl