Udostępnij ten wpis

Bronisław Komorowski w Rozmowie o 7:00 w RMF FM i internetowym Radiu RMF24

„Konflikt między generałami a Błaszczakiem trwał, od kiedy minister oskarżył ich w temacie rosyjskiej rakiety. To był początek apogeum konfliktu, a dziś może doszły nowe sprawy, które skończyły się dymisją. Generałowie wolą podać się do dymisji, zamiast odmówić wykonywania rozkazów, nawet tych najgłupszych” – mówił były prezydent Bronisław Komorowski w Rozmowie o 7:00 w RMF FM i internetowym Radiu RMF24. Zdaniem Komorowskiego dymisja generałów nie ma nic wspólnego z dobiegającą końca kampanią wyborczą.

Gość Tomasza Weryńskiego podkreślił, że do dymisji szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmunda Andrzejczaka i gen. Tomasza Piotrowskiego Dowódcy Operacyjnego przyczyniły się dokonywane przez Błaszczaka zakupy zbrojenia.

„Zakupy wojskowe nie były konsultowane przez Błaszczaka nie tylko z parlamentem, ale też generałami. Pomijanie obu generałów w najważniejszych decyzjach też przyczyniło się do ich dymisji. Błaszczak działał jak ktoś kto reprezentuje interesy partii, a nie jak cywilny zwierzchnik sił zbrojnych” – mówił Komorowski.

Pytany o to, kto wygrał głośną debatę, która odbyła się w poniedziałek w TVP, były prezydent stwierdził: ” Wiem, że dwaj byli premierzy przegrali debatę. Morawiecki ujawnił pokłady chamstwa i udało mi się wyprowadzić Tuska z równowagi”. „Wzajemne połajanki Tuska i Morawieckiego wykorzystały mniejsze partie” – dodał Komorowski.

Posłuchaj całej rozmowy dostępnej na stronie rmf24.p