Udostępnij ten wpis

Bronisław Komorowski w programie „Express Biedrzyckiej”

Bronisław Komorowski był w czwartek gościem Kamili Biedrzyckiej, w programie „Express Biedrzyckiej”. Były prezydent Polski zabrał głos w najważniejszych sprawach, którymi obecnie żyją Polacy, czyli stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią, Polskim Ładzie oraz debacie o Polsce w UE. Padło też pytanie o Donalda Tuska. Bronisław Komorowski postawił mocną diagnozę. O tym boją się mówił inni politycy opozycji, szczególnie ci związani z PO.

Były prezydent Bronisław Komorowski gościł w programie „Express Biedrzyckiej”. Komorowski już dawno nie komentował obecnej sytuacji w polityce, dlatego warto sprawdzić, co powiedział. Prowadząca Kamila Biedrzycka poruszyła w rozmowie z politykiem najważniejsze sprawy związane z polityką i społeczeństwem. Nie zabrało tematów takich jak: protest medyków , a co za tym idzie stan służby zdrowia w Polsce i działań rządu w tej kwestii, sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz wprowadzonego przy granicy stanu wyjątkowego, a także relacjach Polski z Unią Europejską. Jako pierwszy w rozmowie pojawił się temat Andrzeja Dudy. Jak ocenił obecną władzę Komorowski? – PiS nie uprawia żadnej poważnej polityki zagranicznej, uprawia „dojutrkową” politykę wewnętrzną. Konsekwencje już są, i to opłakane. Polska jest krajem osamotnionym, nie mamy sojuszników. (…) Polska jest zmarginalizowana, mieliśmy kilka lat temu wpływ na politykę unijną, dziś zostały drzazgi z tej polskiej pozycji. będzie to trzeba odbudowywać. Rząd i prezydent nadwyrężył relację z USA. (…) To rekord świata jeśli chodzi o psucie politycznej pozycji Polski – ocenił.
W czasie rozmowy pojawił się też wątek Donalda Tuska, były prezydent został zapytany o to, czy Tusk jest aktywny tak jak powinien być i czy widzi efekt Tuska. Komorowski powiedział o nim: – Z punktu widzenia PO to samo dobro, ale problem polega na tym, że niestety, przesunięcia poparcia odbywają się między ugrupowaniami opozycji, między PO a ugrupowaniem Hołowni, trochę lewicy. PO wzmocniła pozycję ich kosztem, ale opozycja jako całość nie zwiększyła poparcia kosztem PiS. Donald Tusk przy wszystkich jego wartościach i umiejętnościach nie ma możliwości odebrania wyborców PiS. Z różnych powodów.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z Bronisławem Komorowskim na stronie www.se.pl