Udostępnij ten wpis

Zaproszenia na seminarium „Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki”

Instytut Bronisława Komorowskiego oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na seminarium  „Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki”,

które odbędzie się 25 października 2016 r. (wtorek) o godz. 10:00 – 12.00 w Warszawie

z udziałem:

Bronisława Komorowskiego, Krzysztofa Bondaryka, Stanisława Kozieja, Krzysztofa Liedela, Dmitriya Zolotukhina.

Dyskusję poprowadzi Paulina Piasecka, ekspertka Instytutu Bronisława Komorowskiego, z-ca dyrektora w Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

W 2016 roku ministrowie obrony państw członkowskich NATO zdecydowali o zaliczeniu cyberprzestrzeni do zidentyfikowanych już pól walki: lądu, powietrza, morza i przestrzeni kosmicznej. W związku z tym zaistniała konieczność dokonania przeglądu istniejących strategii wojennych oraz rozwiązań operacyjnych i taktycznych z myślą o dostosowaniu ich do nowej sytuacji.

Celem seminarium, „Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki” jest określenie warunków bezpieczeństwa w kontekście ewentualnych zagrożeń na piątej, hybrydowej płaszczyźnie konfliktu. Będzie to także okazja do sformułowania rekomendacji w zakresie cyberbezpieczenstwa dla Polski w Europie i w świecie.

Zapewniamy tłumaczenie polsko-angielskie.

Osoby zainteresowane otrzymaniem zaproszenia na seminarium „Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki” prosimy o wysłanie swoich danych ( imię, nazwisko, instytucja/uczelnia/organizacja, adres e-mail) na adres: konferencja@bronislawkomorowski.org