Udostępnij ten wpis

Bronisław Komorowski z wizytą w Rzymie

W najbliższą środę, 27 stycznia  Bronisław Komorowski wystąpi na konferencji poświęconej dialogowi międzyreligijnemu, która odbędzie się w Senacie Republiki Włoskiej.

Na dzisiaj zaplanowane jest spotkanie Bronisława Komorowskiego z byłym Prezydentem Włoch Giorgio Napolitano.

Wśród zaproszonych gości są m.in. Przewodniczący włoskiego Senatu Pietro Grasso, Prezydent Bułgarii Rosen Plevneliev oraz Prezydent Macedonii Gjorge Ivanov. W konferencji wezmą udział także byli prezydenci Włoch, Łotwy, Chorwacji, Ukrainy, Rumunii, Mołdawii, Albanii, Serbii i Bułgarii.

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Ojca Świętego:

„Dialog jest szkołą człowieczeństwa i czynnikiem jedności, pomagającym budować społeczeństwo oparte na tolerancji i wzajemnym szacunku” – mówił  Franciszek podczas spotkania międzyreligijnego w Sarajewie w ubiegłym roku.

Dialog międzyreligijny powinien być prowadzony nie tylko przez zwierzchników wspólnot religijnych, ale  przez wszystkich wierzących, a szczególnie młodych ludzi.

– – – – – –
Konferencja “Addressing/Challenging Radicalisation and Extremism with Interfaith Dialogue for Peace: What works?”,  która odbędzie się w dniach 26-28 stycznia 2016 roku w Rzymie, organizowana jest przez Nizami Ganjavi International Centre,  Italian Society for International Organization oraz Klub Madrycki, którego partnerem jest Instytut Bronisława Komorowskiego.

01.06.2013 Pola Lednickie Prezydent RP Broniskaw Koorowski wzial udzial w XVII Spotkaniach Mlodych Lednica 2000.foto: Lukasz KaminskiKPRPUWAGA!!!Zdjęcia pochodzące z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP mogą być wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materiałów, dotyczących działań Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjęć pochodzących z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materiałach o charakterze politycznym jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjęcia nie może naruszać dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydenta RP, Jego Rodziny i Kancelarii Prezydenta.Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia.Fot.: KPRP, Łukasz Kamiński.