Udostępnij ten wpis

Bronisław Komorowski w w Rozmowie RMF FM

„Posłowie Lewicy ograli opozycję. W tajemnicy z PiS-em się dogadali, co zawsze krytykowali” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski, komentując wczorajsze głosowanie w Sejmie nad ratyfikacją decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejską. Dodał, że „Lewica będzie odpowiedzialna za niemożność zbudowania jednej wspólnej listy opozycyjnej”. Odnosząc się do ostatni informacji medialnych, jakoby miał wrócić aktywnie do polityki, Bronisław Komorowski przekonywał, że jest spełnionym politykiem i nie ma ambicji, żeby „przewodzić jakieś politycznej walce”.
Marcin Zaborski na antenie RMF FM pytał swojego gościa o to, czy nadal uważa Borysa Budkę za „skutecznego stratega i taktyka politycznego” w świetle wczorajszego głosowania w Sejmie, kiedy Klub Koalicji Obywatelskiej wstrzymał się odgłosu w głosowaniu ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Bardzo szanuję Borysa Budkę i jestem ostatnią osobą, która chciałaby go skrytykować. Sytuacja była arcytrudna i nie było dobrego rozwiązania. Za tę sytuację odpowiada Lewica – rozbijając opozycję – skomentował były prezydent Komorowski.
Z punktu widzenia szansy na przejęcie władzy przez opozycję stała się rzecz fatalna – dodał, odnosząc się do działań Lewicy, która poparła w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość. Przekonywał też, że to Lewica będzie odpowiedzialna za to, że opozycja nie będzie mogła dogadać się przed kolejnymi wyborami w ten sposób, żeby przejąć władzę po Prawie i Sprawiedliwości. Posłowie Lewicy ograli opozycję. W tajemnicy z PiS-em się dogadali, co zawsze krytykowali.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.