Udostępnij ten wpis

Bronisław Komorowski w programie „Wydarzenia i Opinie”

– Niewątpliwie decyzja PSL i kształtowanie się trzech odrębnych bloków to jest powód do radości w Prawie i Sprawiedliwości, które się może czuć spokojniejsze, pewniejsze – powiedział w programie „Wydarzenia i Opinie” były prezydent Bronisław Komorowski.
– Z punktu widzenia rozgrywki czysto politycznej o szanse pokonania Prawa i Sprawiedliwości to są rozwiązania złe – powiedział Komorowski komentując kształtowanie się oddzielnych bloków opozycyjnych.
– Uważam, że należy podtrzymać formułę koalicji jak najszerszej, ale jednocześnie przesunąć pewne akcenty wewnętrzne – ideowe przede wszystkim – w koalicji. W takim kierunku, aby się lepiej czuli i mogli identyfikować z tą szeroką koalicją ludzie o poglądach umiarkowanych-centrowych, ale także centroprawicowych, konserwatywnych – powiedział Komorowski.
Jak dodał lewica, „przymuszona rzeczywistością polityczną będzie musiała zrobić to, czego nie zrobiła przez wiele lat, to znaczy poszukać formuły jedności.
– Lewica polska – ja nie jestem człowiekiem lewicy – dla higieny politycznej w demokracji jest konieczna. Według mnie, oni nie potrafili przełamać tego kryzysu, w którym się znaleźli prawie od 2005 roku i być może przymuszeni sytuacją przeżyją rodzaj Katharsis – dodał.

Rozmowa z Bronisławem Komorowski w programie „Wydarzenia i Opinie”, Polsat News